Skip to main content

Fotowyprawa Pelikany (grupa II)

9–13 lutego 2023

Zarejestruj

Wyjazd fotograficzny na pelikany kędzierzawe z Ambasadorem OM System. 

Jeśli lubisz fotografować ptaki i dziką przyrodę zapraszamy na fotowyprawę do Grecji na pelikany kędzierzawe i flamingi. Wyjazd prowadzony jest przez Ambasadorów OM-SYSTEM
Marcina Dobasa i Łukasza Bożyckiego.

Celem wyjazdu jest obserwacja i fotografowanie pelikanów kędzierzawych żyjących na terenie Parku Narodowego Jeziora Kerkini.
Dzień zdjęciowy podzielony będzie na dwie główne części: fotografowanie o wschodzie słońce i po południu gdy dzień się kończy. W obu przypadkach będziemy „zahaczać” o złotą godzinę i fotografować w możliwie najlepszych warunkach oświetleniowych. Zdjęcia będziemy wykonywać zarówno z łodzi jak i z brzegu. Wyjazd prowadzony jest przez Ambasadora OM System, który przez cały czas będzie do Waszej dyspozycji i pomoże Wam poszerzyć swoje fotograficzne umiejętności. Będziemy mieli możliwość wykonania bardzo zróżnicowanych ujęć od portretów po ujęcia szerokokątne w pięknym krajobrazie. 

Położone w północnej Grecji, niedaleko granicy z Bułgarią i Macedonią jezioro Kerkini to jedno z tych miejsc, gdzie można naprawdę zbliżyć się do dzikiej przyrody i ptaków. To jednocześnie jedno z najważniejszych miejsc w Europie, gdzie występuje narażony na wymarcie gatunek jakim są  pelikany kędzierzawe i jedno z najlepszych miejsc w Europie do obserwacji około 300 rzadkich i chronionych gatunków ptaków, które tam żyją i rozmnażają się.


TERMIN I: 26-30.01.2023  (5 dni)
TERMIN II: 9-13.02.2023  (5 dni)

CENA : 4100 zł i  540 euro

MIEJSCE: Północna Grecja

ZAPISY:  https://wyprawyfoto.com.pl/pol/pelikany-fotowyprawa/

 

Szczegóły

Rozpoczęcie: 9 lutego 2023
Zakończenie: 13 lutego 2023
OM Digital Solutions

Ambasadorzy

Łukasz Bożycki

 • www.bozycki.com
 • Łukasz Bożycki

  Łukasz Bożycki (ur. 1985) - doktor nauk biologicznych, fotograf, dziennikarz, autor programów przyrodniczych, scenarzysta. Dwukrotny laureat międzynarodowego konkursu fotograficznego organizowanego przez BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie (praca pt. „ Żabowisko” została uznana za Zdjęcie Roku 2013 przez International Federation of Wildlife and Nature Photography). W 2014 roku odebrał nagrodę z rąk Jej Królewskiej Wysokości Katarzyny, księżnej Cambridge. W 2015 roku finalista Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. W 2017 roku zwycięzca w kategorii ptaki w konkursie Asferico. Przewodnik Jej Cesarskiej Wysokości, Księżnej Takamado podczas wizyty w Polsce. Współautor książki „Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować. Rodzina, edukacja, biznes”, wyd. PWN, Warszawa 2015 r., która otrzymała nagrodę Teofrasta za najlepszą popularnonaukową książkę psychologiczną 2015 roku. Redaktor prowadzący cotygodniową, popularnonaukową audycję radiową w RDC Polskie Radio, pt. "Animalista". Autor, prowadzący i scenarzysta serialu dokumentalnego w TVP1 pt. ”Przyrodnik na Tropie". Laureat grantów naukowych: Narodowe Centrum Nauki (2017 - 2018) oraz stypendiów artystycznych: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy (2014) a także Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017). Ambasador i influencer marek: Olympus, Eizo, Wacom, Peak Design, 3 Legged Thing, SanDisk, WD Western Digital.

  Najważniejsze wyróżnienia

  International Nature Photography Competition "Asferico" (2017), Włochy

  British Trust for Ornithology Bird Photographer of the Year Awards (BPOTY) 2017, Wielka Brytania

  Circular exhibition of photography ''PCA CIRCUIT 2017",  Rumunia

  International Salon of Photography "Ohrid 2016",  Macedonia

  National Wildlife Photo Competition (2015), Polska

  Wildlife Photographer of The Year 2014, Wielka Brytania

  Gesellschaft Deutscher Tierfotografen European Wildlife Photographer of the Year (GDT EWPY) 2013, Niemcy

  Wildlife Photographer of The Year 2013, Wielka Brytania

  Image of the Year 2013 IFWP (Grand Prix) International Federation of Wildlife and nature Photography ( IFWP), Francja

  Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) (2012, 2013), Polska

  Czytaj dalej

Marcin Dobas

fotograf, podróżnik
www.wyprawyfoto.com.pl
 • www.dobas.art.pl
 • Marcin Dobas

  PL:
  Marcin Dobas
   – fotograf National Geographic, specjalizujący się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. Marcin spędził z aparatem sporo czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Grenlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Jego fotografie są publikowane w różnych miejscach Świata w magazynach, książkach i kalendarzach.

  W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa “Fotowyprawy czyli dziewięć opowieści o fotografii“.

  ENG:

  Marcin Dobas is a photographer contributing for National Geographic Polandand a member of the international Olympus Visionaries team and EIZO Ambassador Program. He specializes in wildlife, wilderness landscapes, and underwater photography. He has a degree in Geology and works as a mountain rescuer and tour leader. Pictures taken during his travels are regularly published around the world in magazines, books, and calendars. Many of them won awards in prestigious, international photography contests. Marcin spent lot of time in distant places such as Svalbard, New Zealand, Norway, Thailand, Nepal, Malaysia, Sweden, Finland, Morocco, and Egypt, concentrating on photographing their wildlife. He runs photography workshops in Poland, Iceland, Nepal, India, Svalbard, and Greenland.

  In 2015, National Geographic Poland published his book titled “Photo Expeditions – nine stories about Photography”

  Czytaj dalej

Inne wydarzenia

Wykryta strefa czasowa