Skip to main content

Wyjazd fotograficzny “Niedźwiedzie i rosomaki” z Ambasadorem OM System 


29 sierpnia – 2 września 2024

Rejestracje zostały zamknięte

Wyjazd fotograficzny “Niedźwiedzie i rosomaki” z Ambasadorem OM System

Fotografowanie niedźwiedzi prowadzimy z czatowni do której wchodzimy po południu a wychodzimy dopiero rano. Dzięki temu, że spędzamy tam całą noc nie płoszymy zwierząt i mamy możliwość ich fotografowania przy złotej godzinie. 

Jest kilka miejsc w Europie, gdzie można być prawie pewnym spotkania z niedźwiedziem brunatnym. Jest kilka miejsc, gdzie można to zrobić w sposób bezpieczny, prawie pewny i bez potrzeby wielomiesięcznych przygotowań. Jedno z najbardziej znanych miejsc to Finlandia. Zdjęcia znane z publikacji w takich magazynach jak GEO, National Geographic, Terre Sauvage, czy BBC Wildlife, na których widać dzikie niedźwiedzie brunatne były wykonane właśnie tam – w fińskiej tajdze. Jako, że miejsce położone jest już daleko na północy, gdzie dzień jest długi a las przerzedzony dzięki czemu panują tam dobre warunki oświetleniowe. Dookoła czatowni są jeziorka, mniejsze i większe sadzawki tworzące różnorodne i ciekawe tło fotograficzne. 


W tym roku proponujemy Wam termin jesienny. Wprawdzie latem mamy do dyspozycji dłuższy dzień, co zwiększa szanse na obserwacje w terenie. O tej porze roku raczej jednak nie zobaczymy młodych z matką. Jesienią co prawda dzień jest krótszy, za to tajga nabiera pięknych jesiennych kolorów, co stanowi idealne tło fotograficzne. Jest to też doskonały moment na sfotografowanie młodych, które w tym czasie spacerują po lesie z matkami.


TERMIN : 29.08-2.09.2024
CENA : 5000 PLN i 800 EUR

MIEJSCE: Finlandia
ZAPISY: https://wyprawyfoto.com.pl/pol/fotowyprawy/niedzwiedzie-rosomaki/

Szczegóły

Rozpoczęcie: 29 sierpnia 2024
Zakończenie: 2 września 2024
OM Digital Solutions

Ambasadorzy

Marcin Dobas

fotograf, podróżnik
www.wyprawyfoto.com.pl
  • www.dobas.art.pl
  • Marcin Dobas

    PL:
    Marcin Dobas
     – fotograf National Geographic, specjalizujący się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. Marcin spędził z aparatem sporo czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Grenlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Jego fotografie są publikowane w różnych miejscach Świata w magazynach, książkach i kalendarzach.

    W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa “Fotowyprawy czyli dziewięć opowieści o fotografii“.

    ENG:

    Marcin Dobas is a photographer contributing for National Geographic Polandand a member of the international Olympus Visionaries team and EIZO Ambassador Program. He specializes in wildlife, wilderness landscapes, and underwater photography. He has a degree in Geology and works as a mountain rescuer and tour leader. Pictures taken during his travels are regularly published around the world in magazines, books, and calendars. Many of them won awards in prestigious, international photography contests. Marcin spent lot of time in distant places such as Svalbard, New Zealand, Norway, Thailand, Nepal, Malaysia, Sweden, Finland, Morocco, and Egypt, concentrating on photographing their wildlife. He runs photography workshops in Poland, Iceland, Nepal, India, Svalbard, and Greenland.

    In 2015, National Geographic Poland published his book titled “Photo Expeditions – nine stories about Photography”

    Czytaj dalej

Łukasz Bożycki

OM SYSTEM Ambassador
  • www.bozycki.com
  • Łukasz Bożycki

    Łukasz Bożycki (ur. 1985) - doktor nauk biologicznych, fotograf, dziennikarz, autor programów przyrodniczych, scenarzysta. Dwukrotny laureat międzynarodowego konkursu fotograficznego organizowanego przez BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie (praca pt. „ Żabowisko” została uznana za Zdjęcie Roku 2013 przez International Federation of Wildlife and Nature Photography). W 2014 roku odebrał nagrodę z rąk Jej Królewskiej Wysokości Katarzyny, księżnej Cambridge. W 2015 roku finalista Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. W 2017 roku zwycięzca w kategorii ptaki w konkursie Asferico. Przewodnik Jej Cesarskiej Wysokości, Księżnej Takamado podczas wizyty w Polsce. Współautor książki „Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować. Rodzina, edukacja, biznes”, wyd. PWN, Warszawa 2015 r., która otrzymała nagrodę Teofrasta za najlepszą popularnonaukową książkę psychologiczną 2015 roku. Redaktor prowadzący cotygodniową, popularnonaukową audycję radiową w RDC Polskie Radio, pt. "Animalista". Autor, prowadzący i scenarzysta serialu dokumentalnego w TVP1 pt. ”Przyrodnik na Tropie". Laureat grantów naukowych: Narodowe Centrum Nauki (2017 - 2018) oraz stypendiów artystycznych: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy (2014) a także Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017). Ambasador i influencer marek: Olympus, Eizo, Wacom, Peak Design, 3 Legged Thing, SanDisk, WD Western Digital.

    Najważniejsze wyróżnienia

    International Nature Photography Competition "Asferico" (2017), Włochy

    British Trust for Ornithology Bird Photographer of the Year Awards (BPOTY) 2017, Wielka Brytania

    Circular exhibition of photography ''PCA CIRCUIT 2017",  Rumunia

    International Salon of Photography "Ohrid 2016",  Macedonia

    National Wildlife Photo Competition (2015), Polska

    Wildlife Photographer of The Year 2014, Wielka Brytania

    Gesellschaft Deutscher Tierfotografen European Wildlife Photographer of the Year (GDT EWPY) 2013, Niemcy

    Wildlife Photographer of The Year 2013, Wielka Brytania

    Image of the Year 2013 IFWP (Grand Prix) International Federation of Wildlife and nature Photography ( IFWP), Francja

    Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) (2012, 2013), Polska

    Czytaj dalej

Wykryta strefa czasowa