Skip to main content

NIE MA ZŁEJ POGODY NA WIZYTĘ W LESIE! :D

 

Rozejrzyj się. Co widzisz? Dla pasjonatów makrofotografii wszędzie jest temat fotograficzny warty uwietrzenienia! W lesie, w parku, na krzaczku czy pod kamieniem. Grzyby, porosty, listki, robaczki! Tematów setki!

Dla fotografów macro nie ma też złej pogody, a nasz uszczelniony sprzęt deszczu się boi. Dlatego chcemy zaprosić Was do lasu! Wybierz się z nami na macro-fotospacer na którym pod okiem Ambasadora OM SYSTEM Adriana Truchty nauczysz się znajdować tematy i tworzyć niesamowite obrazy niczym z kosmosu.

Z technikaliów dowiesz się co to stacking i braketing, dlaczego warto mieć lampę błyskową i  jak rozpraszać światło. Jeśli nie masz obiektywu macro - to nie problem, w czasie spaceru do dyspozycji będzie sprzęt OM SYSTEM, w tym najnowszy M.Zuiko 90mm f3,5 Macro IS PRO 2:1. Przyjdź i odkryj z nami facyznujący świat macro fotografii. 

 

Spacer jest organizowany pod patronatem Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz Kampinowskiego Parku Narodowego w ramach małego preludium przed Festiwalem Wizje Natury. Dzięki temu w czasie naszej wędrówki towarzyść będzie nam przewodnik z ramienia Parku Narodowego który zabierze nas najpiękniejsze miejsca pod względem macro!

Spacer jest płatny minimum 20pln wrzucone do puszki wsparcia Kampinowskiego Parku Narodowego! płatne na miejscu. 

START SPACERU: 12:30

CZAS TRWANIA: 3,5h 

MIEJSCE SPACERU: Zostanie podane przed spacerem mailem do osób zapisanych

ILOŚĆ MIEJSC: 20

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

 

 

Szczegóły

Rozpoczęcie: 17 listopada 2023
12:30
Zakończenie: 17 listopada 2023
16:00
OM Digital Solutions

Dyrekcja Kampinoskiego Parku Narodowego, Kazimierza Tetmajera, Izabelin C, Polska

Kazimierza Tetmajera 38
05-080 Izabelin C Mazowieckie
Polska

Ambasadorzy

Przemek Jakubczyk

Technical Expert
OM SYSTEM
Przemek Jakubczyk
  • Przemek Jakubczyk

    OM SYSTEM, Ekspert techniczny, z marką związany od 2008r. Prywatnie fotograf, podróżnik, nurek, szkoleniowiec. Z aparatem nie rozstaje praktyczni w ogóle, pasjonat podróżowania bez planu, a główne tematy fotograficzne to długie czasy naświetlania, fotografia motosportu oraz podróżnicza. Ostatnio też coraz częściej fotograficznie poluje na dzikie zwierzęta. 

    Czytaj dalej

Łukasz Bożycki

  • www.bozycki.com
  • Łukasz Bożycki

    Łukasz Bożycki (ur. 1985) - doktor nauk biologicznych, fotograf, dziennikarz, autor programów przyrodniczych, scenarzysta. Dwukrotny laureat międzynarodowego konkursu fotograficznego organizowanego przez BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie (praca pt. „ Żabowisko” została uznana za Zdjęcie Roku 2013 przez International Federation of Wildlife and Nature Photography). W 2014 roku odebrał nagrodę z rąk Jej Królewskiej Wysokości Katarzyny, księżnej Cambridge. W 2015 roku finalista Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. W 2017 roku zwycięzca w kategorii ptaki w konkursie Asferico. Przewodnik Jej Cesarskiej Wysokości, Księżnej Takamado podczas wizyty w Polsce. Współautor książki „Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować. Rodzina, edukacja, biznes”, wyd. PWN, Warszawa 2015 r., która otrzymała nagrodę Teofrasta za najlepszą popularnonaukową książkę psychologiczną 2015 roku. Redaktor prowadzący cotygodniową, popularnonaukową audycję radiową w RDC Polskie Radio, pt. "Animalista". Autor, prowadzący i scenarzysta serialu dokumentalnego w TVP1 pt. ”Przyrodnik na Tropie". Laureat grantów naukowych: Narodowe Centrum Nauki (2017 - 2018) oraz stypendiów artystycznych: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy (2014) a także Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017). Ambasador i influencer marek: Olympus, Eizo, Wacom, Peak Design, 3 Legged Thing, SanDisk, WD Western Digital.

    Najważniejsze wyróżnienia

    International Nature Photography Competition "Asferico" (2017), Włochy

    British Trust for Ornithology Bird Photographer of the Year Awards (BPOTY) 2017, Wielka Brytania

    Circular exhibition of photography ''PCA CIRCUIT 2017",  Rumunia

    International Salon of Photography "Ohrid 2016",  Macedonia

    National Wildlife Photo Competition (2015), Polska

    Wildlife Photographer of The Year 2014, Wielka Brytania

    Gesellschaft Deutscher Tierfotografen European Wildlife Photographer of the Year (GDT EWPY) 2013, Niemcy

    Wildlife Photographer of The Year 2013, Wielka Brytania

    Image of the Year 2013 IFWP (Grand Prix) International Federation of Wildlife and nature Photography ( IFWP), Francja

    Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) (2012, 2013), Polska

    Czytaj dalej

Adrian Truchta

OM SYSTEM Ambassador
Adrian Truchta
  • Adrian Truchta

    Ambasador marki OM SYSTEM. Jego pasją jest fotografia przyrodnicza, a dokładnie makro – uwielbia owady, a w szczególności pająki. Podróżując po Polsce, uwiecznia ich zachowania podczas prac, polowań, odpoczynku, pokazuje je w sposób niedostrzegalny dla ludzkiego oka, wszystko w środowisku naturalnym. Stosuje różne techniki fotografowania – od pojedynczej ekspozycji po focus-stacking, korzysta ze światła błyskowego, jak i naturalnego. Jego prace znalazły się m.in. w książce dla dzieci poświęconej owadom oraz na stronach internetowych o tematyce entomologicznej, jak i arachnologicznej. Posiada także skromną hodowlę egzotycznych pająków i modliszek – w okresie zimowym to świetne przygotowanie przed rozpoczynającymi się wiosennymi porami, gdzie przyroda zaczyna powoli budzić się do życia.

    Czytaj dalej

Mariusz Fronia

OM SYSTEM Ambassador
Mariusz Fronia
  • Mariusz Fronia

    Fotograf krajobrazowy z zamiłowania, na co dzień pracujące w branży związanej z drukiem wielkoformatowym. Uwielbia podróżować, co jest także związane z jego codzienną pracą.

    Przygodę z fotografią rozpoczął dopiero w 2018 roku. Fotograficznie skupia się na krajobrazach, jego największą pasją są nocne fotografie krajobrazowe, astrofotografia oraz fotografie z wykorzystaniem długiego czasu ekspozycji.

    „Najlepiej czuję się, mając nad sobą rozgwieżdżone nocne niebo – widząc wszechświat, jakiego nie jesteśmy w stanie ogarnąć swoim rozumem, czuję się niesamowicie”.

    Czytaj dalej

Wykryta strefa czasowa