Skip to main content

NEJEN ZA TEREJI A TULENI NA OSTROV HELGOLAND A DÜNE

Helgoland a Düne, dva ostrovy v Severním moři. Oba ostrovy jsou chráněnou přírodní oblastí. Helgoland je velký přibližně 2 km² a přilehlá k ostrovu Düne asi 0,7 km², na ostrově se nachází písečné duny, proto název Düne. Na severozápadě ostrova se nachází symbol celého Helgolandu, je to skalnatý výběžek a říká se mu „Dlouhá Anna“. Stojí tam i maják, který je vybaven jedním z nejsilnějších světel.

Na samotném Helgolandu je největším lákadlem fotografování tereje bílého. Můžeme tam spatřit racka žlutonohého, racka stříbřitého, vrány šedé, pěvce a alkouna úzkozobého. Byl tam spatřen i albatros. Na vedlejším menším ostrůvku Düne můžeme pozorovat jespáka písečného, jespáka obecného, kajku mořskou, kameňáčka pestrého, kachnu divokou, vránu šedou, racka stříbřitého, racka žlutonohého nebo ústřičníka velkého. Ale hlavním cílem fotografování na Düne je kolonie tuleně obecného a kuželozubého.

Vzhledem k velkému počtu a rozmanitosti jednotlivých zvířecích druhů na ostrovech jde vždy o velmi silný fotografický zážitek. Z fotocesty si rozhodně přivezete plné karty a nádherné zážitky.

Po celou dobu vám budou k dispozici Olympus & OM System ambasadoři a špičkoví fotografové Michal a Sofie Skřipští. Rádi vám pomohou s nastavením techniky, poradí s kompozicí a odpoví na vaše dotazy.

 

Kdy: 3.-8. května 2023

Kde: Helgoland a Düne (odjezd z Olomouce)

Registrace: Přihlášení probíhá na stránce pod odkazem níže: 

https://fotocesty.com/workshop/helgoland-2023/

Podrobnosti

Začátek: 3. května 2023
20:00
Konec: 8. května 2023
10:00
OM Digital Solutions

Z Olomouce na Helgoland a Düne


Olomouc
Česko

Detekované časové pásmo